İK Politikamız
SEDAŞ İnsan Kaynakları
Çalışan Profili
Eğitim Politikamız
İş Başvurusu
Staj Başvurusu
AnaSayfa Bilgi Toplumu Hizmetleri Site Haritası English
 
  Staj Başvurusu
Staj Başvurusu
Şirketimizde, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin staj taleplerinin karşılanmasına özen gösterilmektedir.

  SEDAŞ'ta Staj

Yaz Stajı

Staj dönemi Temmuz ve Ağustos olarak her ayın başından başlayarak 1'er aylık dönemler halinde belirlenmiş olup, kontenjanlar ilgili departmanın ihtiyacına göre şekillenmektedir. Staj başvuruları Nisan ayında kurumsal web sayfasından erişilebilen elektronik form ile toplanmakta ve Eğitim Departmanı tarafından değerlendirilmektedir.

Staja başvurabilmek için halen üniversite öğrencisi olmak, bilgisayar kullanmak ve tam-zamanlı çalışabilme temel şartlar olmakla birlikte ilgili departmanın ihtiyacına göre başka nitelikler de aranabilmektedir. Mayıs ayında Eğitim birimimizce yürütülen staj görüşmeleri sonucu stajı onaylanan öğrenciler gerekli belgeleri ve şartları sağlayarak belirlenen dönemlerde stajlarına başlayabilmektedir.

SEDAŞ'ta Üniversite öğrencilerine yönelik olarak sağlanmakta olan Yaz Staj Programı ile Üniversite-Şirket işbirliği sağlanarak gerek öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamaları ve pekiştirmelerine, iş/hayat deneyimi elde etmelerine yardımcı olmak ve gerekse de potansiyeli yüksek kişileri belirleyip, izlemeye alarak istihdam kaynaklarımızın zenginleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Meslek Liselerinin Ücretli Stajı ---Kış Stajı

Meslek ve ticaret lisesi son sınıf öğrencilerinin kış dönemi için yapacakları başvuruların en geç Temmuz ayı sonuna kadar yapılması beklenir. 3308 (4702) sayılı Yasa gereği Staj yapacak öğrenciler kontenjanlar dahilinde öğrenim dönemi başlamadan önce belirlenir. Öğrenim dönemiyle birlikte başlayan staj, haftada 3 gün SEDAŞ'ta olmak koşuluyla okullar kapanıncaya kadar sürer.


Adınız * :
Soyadınız * :
Doğum Tarihi :
E-Posta * :
İkametgah Adresiniz* :
Ev Telefonu* :
Cep Telefonu * :
Lise :
Üniversite* :
Fakülte* :
Bölüm * :
Okul Numarası :
Sınıf * :
Yabancı Dil :
Seviyesi :
Staj Türü * :
Bildiğiniz Bilgisayar Programları :
Staj Yapmak İstediğiniz Lokasyon/Bölüm * :
Yaz Tatiline Çıkış Tarihiniz :
Staj Yapmak İstediğiniz Gün :
Staj Yapmak İstediğiniz Tarih Aralığı * :  -
Referanslarınız :
 
(*) Doldurulması zorunlu alanlar.